Dániában takarít a diáktüntetések egykori vezéralakja
Pukli István a gyerekei érdekében döntött az országváltás mellett.
Pukli István a gyerekei érdekében döntött az országváltás mellett.
Pukli István ismét munkába állt, egy budai általános iskolában helyezkedett el történelemtanárként. A budapesti Teleki Blanka Gimnázium korábbi igazgatója, az oktatási tiltakozások korábbi vezéralakja a májusban alakult Polgári Világ párt alelnöke.
"Először baltával estek neki az addig is már ezer sebből vérző oktatási rendszernek, majd a romok láttán megbénultak, és meg is vakultak" - reagált Pukli István Balog Zoltán erőforrásminiszter pedagógusnapi köszöntőjére.
A Tanítanék Mozgalomból kiugrott, nemrég politikai pártot alapított iskolaigazgató utódját keresik.
Egy Y-generációról szóló rendezvényhez adott tanácsokat az iskolaigazgató.
Folytatódott a szócsata a Tanítanék és Palkovics László között, változik a felvételi 2017-ben, valamint néhány leleményes hallgatói is megmutatta magát.
Még kitölti a hátralévő kevés idejét, de nem pályázik újra. Viszont nem marad tétlen.
Az új Klik miatt távozna az iskolából az igazgató, és már nem ódzkodik a pártpolitikától.
Nyílt levelet írt a mozgalomból kilépett iskolavezető. Szerinte a kormány elismerte neki, hogy lobbiérdekek miatt nem sikerült jól az oktatás átalakítása.
A Tanítanék Mozgalomból kivált iskolaigazgató egyértelművé tenné, hogy nem lett érdemben szabad egy iskola sem az új Klik idejére sem, az igazgatóknak sok esetben meg van kötve a keze. Szeretné tartani magát ígéretéhez, hogy ha kell, maga üti ki a falat, hogy
Már márciusban mutatkoztak törésvonalak a mozgalomban, hogy mennyire vállaljanak markáns politikai véleményt. A menekültügyhöz való hozzászólás végül a mozgalom egyik arcának távozását jelentette, azonban így a belső feszültség is enyhült. Októberben kiderül, hogy tud-e valami korszakalkotót tenni a Tanítanék Mozgalom.
Mondhat bármit Palkovics László államtitkár, az iskolaigazgatók szerint nem kaptak úgy és annyi mozgásteret, mint ígérték nekik.
Idén először nem az Eötvös Loránd Tudományegyetem került a HVG felsőoktatási rangsorának élére, hanem a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem.